Roheline mõtteviis aitab hoiduda liigtarbimisest

Roheline mõtteviis on igaühe enese kätes. Kahjuks on aga inimene pigem rutiinile suunatud käituja kui igat sammu läbi mõtleja. Millised on sinu igapäevased harjumused? Meil on võimalik säästa loodust läbi tarbimise vähendamise, taaskasutamise ning ümbertöötlemise.

 

Ülepakendamine meie ümber

Maailm meie ümber muutub pidevalt ja on rõõm tõdeda, et inimene on hakanud rohkem loodusele ja taaskasutusele mõtlema. Vähemalt mingi piirini. Vaadates kosmeetikatööstust, siis olenemata selles, et meil on kreemi jaoks kinnine klaaspurk või palastikpurk, võib siiski enamasti näha pakendit selle ümber. Kas see on lihtsalt harjumus või midagi enamat? Mõistetav, et toote saatmisel postiga, on sinna vaja pakendit ümber, kuid poeriiulilt haaramiseks seda tegelikult vaja pole.

Mõnes teises valdkonnas leidub sama probleem näiteks hambapastade, vitamiinide, toidulisandite ja paljude teiste toote segmentidega. Tegemist on kinniste pakenditega, aga ometi pannakse ekstra pakend ümber. Enamasti visatakse pakend nagunii peale avamist koheselt prügikasti.

Üks aspekt on lisa turundusruum, mida on tootjal kindlasti hea pigem rohkem omada kui vähem. Võib-olla mõne jaoks näeb toode papistpakendis ka riiulil eksklusiivsem välja. On mõistetav, et inimesele meeldib ilu silmadega vaadata ja kindlasti on ka see aspektiks, miks tootjad üritavad üha uhkemaid ja mitmete kihtidega pakendeid luua. 

 

Roheline mõtteviis MaiWistiku elus

MaiWistiku tooted on üldjuhul pakendatud klaasist purkidesse, mis on head keskkonnale, sest neid saab ümber töödelda. Kuna valgus ja soojus tavaliselt kahjustavad õli, siis oleme valinud pakendiks peamiselt tumeda klaasi, mis kaitseb purgi sisu väliste mõjude eest. Meie disain on ilma karbitagi ilus - vaata ise järgi.

Loomulikult, pärast e-poest ostu sooritamist jõuab tellimus sinuni postiteel ja lisapakendiga, aga kasutame selleks lainepapist karpi, mida on lihtne nt. ära kütta või taaskasutada kuivatatud ravimtaimede hoiustamiseks. 

Pärast toote kasutamist too terve ja pestud klaaspurk meile messidel tagasi ja täname sind vaeva eest pisikese soodustusega.Tagasitoodud purgi saame võtta uuesti tootmisesse. Nii tekib vähem prügi. 

Siin võiks ka mõelda, kui iseendal ei ole materjale võimalik taaskasutada, siis võiks need viia ümbertöötlusesse, sorteerides jäätmeid ja viies need kogumiskohtadesse. Aidates kaasa jäätmete ümbertöötlemisse, saab meie roheline mõtteviis hoogu juurde ja loodust hävib vähem. 

 

roheline mõtteviis

 

Loodus on dirigent, kes mängib alati oma valitud muusikat. Meie tantsime tema pilli järgi ja mitte kunagi vastupidi. Loogiline on, et teadlik inimene jälgib enda tarbimisel ka rohelist jalajälge. Luues oma tooted taimedest on meile väga tähtis, et ka planeedi eest saaks samal ajal hoolt kantud. 

Kutsun sind üles ka ise jälgima, mille eest oled valmis raha välja käima ning kuidas sinu tarbimine mõjutab maailma.

Aitäh, et oled hoolid iseendast ja emakesest Maast!

 

 

 

Jäta kommentaar

Pane tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist moderaatori poolt heaks kiita.