Looduslik juuksepesu - šampooniga või ilma?

Kas juuksed langevad välja, on tuhmid või hoopis liiga takused? Loodus tuleb appi. Poes müüdavale looduslikule šampoonile üleminekul võib peanaha kohanemine võtta paar päeva. Alguses võib tunduda, et juuksed on isegi tavalisest rasvasemad ja raskemad. Üks oluline nipp on veenduda, et loputad juuksed hästi ära, sest iga šampoonijääk võib juukseid soovitust raskemaks muuta, aga juuksed langevad välja

Loobu šampoonist

Täielikult šampoonist loobumine tagab selle, et sinu keha saab vähem toksiine ja kahjulikke ühendeid. 

Üks levinumaid variante on pesta sooda ja õunaäädikaga. Retsept on lihtne, klaasitäiele soojale veele lisada lusikas soodat ja pesta pead saadud seguga. Hõõru kindlasti peanaha sisse ja lase minut või paar toimida, seejärel loputa.

Palsami asemel kasuta õunaäädikat. Üks lusikas klaasi sooja vee kohta ja loputa juuksed sellega üle. 

Meega peapesu on suurepäraselt toitev ja tihti teeb silmad ette isegi kallitele palsamitele. Sega kokku lusikas mett ja klaas sooja vett. Hõõru segu kindlasti peanaha sisse ja lase minut või paar toimida, seejärel loputa.

 

juuksed langevad välja

 

Juuksed langevad välja

Massiline juuste väljalangemine on seotud hormonaalse tasakaalutusega, mis võib olla tekitatud stressi või kilpnäärme poolt.

Kõige parem juuste kasvu soodustaja on sibulakoor. Lisaks annab juurde juuksele kuldse läike ja kaotab kõõma. Sibulakeeduvesi hõõruda peanaha sisse ja lasta seista 30 minutit. Loputa hoolikalt. Sibula lõhna kartma ei pea, see ei jää juustesse. Juhul, kui asi on tõsine, siis võib sibulamahlaga peanahka hõõruda.

Teine variant on pesta munaga, mis on suisa iidne rahvaravi retsept. Minul endal olid väiksena väga õhukesed juuksed ja munaga pesemine oli põhiline abiline. Sega kokku üks toores muna ja kaks lusikat leiget vett. Munapesu ei saa saunas sooritada, sest liigne kuumus küpsetab muna ära.

Sinepipulber on hea rasvaste juuste puhastamiseks. Võta kaks lusikat sinepipulbrit ja kaks lusikat sooja vett. Hõõru segu kindlasti peanaha sisse ja lase minut või paar toimida, seejärel loputa. Sinepipulbri puhul jälgi kindlasti seda, et see sind ei ärritaks. Leebema vahendi saad munaga segades. Kindlasti ära kasuta tavalist söögisinepit vaid sinepipulbrit.

Peale pesu nõgeseveega loputamine annab juustele läike ja pehmuse. Musta teega tumedaid juukseid loputades, saab neid kenasti toonida. Heledale juuksele annab läike sidrunimahl, kui lisada seda veidi loputusveele.

Võid alati oma soovitud segule lisada ka paar tilka meelepärast eeterlikku õli. 

Pea meeles, et looduslik juuksepesu mõjutab keemilist juuksevärvi ja võib kaasa aidata selle kadumisele.

Suvi on suurepärane aeg anda juustele puhkust ja katsetada looduslikumaid vahendeid. Pane siiski tähele, et üleminek tavapesult Eesti looduskosmeetika variandile võib ulatuda paarist nädalast paari kuuni. Kõik oleneb sinu juuksetüübist. 

Loodusliku ravimtaimedega nahahoolduse leiad ikka meie e-poest.

 

Jäta kommentaar

Pane tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist moderaatori poolt heaks kiita.