Kuidas sündis MaiWistik? Meie brändi lugu

Elu Maal ei toimi ilma taimedeta. Inimene hingab sisse taimede toodetud hapnikku, kasutab taimi toidu ja ravimina ning surnud taimedest tekib kõdunemisel muld. Kui oskame ümbritsevat märgata, siis avastame, et taimed suhtlevad meiega. Soovitame tutvuda Daniel Chamovitzi raamatuga “What a Plant Knows”, mis räägib sellel teemal lähemalt.

 Eesti looduskosmeetika

 

Meie brändi lugu

Kõik algas hetkest, kui MaiWistik brändi loojal, loodusterapeut Mai-Liis Kivistikul, diagnoositi perearsti poolt kilpnäärme ületalitlus. Uurimise tagajärjel selgus, et see võib üsna kergesti stressist ja läbipõlemisest ilmneda. Kilpnäärme ülesanne kehas on toota hormoone, mis reguleerivad organismi toimimist. Kehas oli tekkinud olukord, kus kilpnäärmel jäi joodi väheks ja seetõttu oli organismi tavapärane talitlus häiritud. Tervisliku seisundi leevendamiseks ei tarbinud ta ravimeid, kuna usub tugevalt organismi isetervenemise võimesse. Puhkuse, organismipuhastuse, tempo maha võtmise ja keskkonna muutustega saigi kõik kontrolli alla. Selle kogemuse tulemusena asusus ta õppima taimemaagiat metsamoor Irje Karjuse juures Herbaticumi koolis, et õppida ennast läbi ravimtaimede ja puhta looduse rohkem toetama.

 

"Iga õige asi jõuab inimese teele, siis kui tal seda vaja on, nii ka taimedega. Esimene taim, kes minu tähelepanu püüdis, oli vereurmarohi. Seda peetakse looduslikuks joodiks. Läbi naha imendudes ergutab vereurmarohi ka immuunsüsteemi, mis tänu sellele tõstab organismi toonust koos enesetundega. Mõistsin kiirelt, miks just see taim peaks olema meie esimeses salvis - CURETIK." - Mai

 

Põnev on uurida looduse seost inimesega. Me saame nii kehaliselt, psüühiliselt kui energeetiliselt olla kas tasakaalus või tasakaalust väljas. Hea enesetunde puhul oleme rõõmsad, energiat täis ja keha töötab suurepäraselt. Jooga ja taimeteraapia sümbioos koos loodusliku nahahooldusega toetab meid tasakaalu leidmisel. MaiWistik on käsitsi korjatud ja auhinnatud Eesti ravimtaimedest valmistatud looduskosmeetika bränd, mis sobib ideaalselt nahale säilitamaks nooruslikkust. 

2021 oli meie jaoks väga keeruline aasta, sest olime sunnitud brändi nime muutma, kuna ühele Saksa suurele loodusettevõttele ei sobinud, et kasutame "Herba" ja "zen" sõnade kooslust oma kaubamärgi nimes ja edasi olemegi hoopis MaiWistik. Lühikeses nimes on peidus palju sügavust:

  • Ma
  • Armastan
  • Iseend
  • Witch, nõiduslik või tagurpidi maagiline
  • istik ehk taim

 looduskosmeetika

 

Roheline mõtteviis & pakendid

Roheline mõtteviis on igaühe enese kätes. Meil on võimalik säästa loodust läbi tarbimise vähendamise, taaskasutamise ning ümbertöötlemise. Algusest peale oleme otsustanud, et meie pakkematerjal peab olema võimalikult väikese kliimamõjuga.

Vaadates kosmeetikatööstust, siis olenemata selles, et kreemi jaoks on kinnine klaas- või palastikpurk, võib siiski enamasti näha pakendit selle ümber. Mõistetav, et toote saatmisel postiga, on sinna vaja pakendit ümber, kuid poeriiulilt haaramiseks seda tegelikult vaja pole. MaiWistik loodustooted on üldjuhul pakendatud klaasist purkidesse, mis on head keskkonnale, sest neid saab ümber töödelda. Kuna valgus ja soojus tavaliselt kahjustavad õli, siis oleme valinud pakendiks peamiselt tumeda klaasi, mis kaitseb purgi sisu väliste mõjude eest. Meie disain on ilma karbitagi ilus - vaata ise järgi.

Loomulikult, pärast e-poest ostu sooritamist jõuab tellimus sinuni posti teel ja lisapakendiga, aga kasutame selleks lainepapist karpi, mida on lihtne nt. ära kütta või taaskasutada kuivatatud ravimtaimede hoiustamiseks. Täitematerjalina kasutame naturaalset puiduvilla, mis on ilus, kvaliteetne, kemikaalidevaba ja biolagunev. Siin võiks ka mõelda, kui iseendal ei ole materjale võimalik taaskasutada, siis võiks need viia ümbertöötlusesse, sorteerides jäätmeid ja viies need kogumiskohtadesse. Aidates kaasa jäätmete ümbertöötlemisse, saab meie roheline mõtteviis hoogu juurde ja loodust hävib vähem. 

 

Lisaks on ka kõik meie flaierid või reklaammaterjal trükitud taaskasutatud paberile. E-kursuste materjali jagame osalejale virtuaalselt, et vähendada paberi raiskamist.

 

Kasutame kohalikke pakendeid ning ka oma toodetes võimalikult rohkelt kohalikke ravimtaimi, kanepiõli ja mesilasvaha, sest nii ei tekita meie tooraine transportimine ühest kohast teise märkimisväärsel hulgal kasvuhoonegaase ja teisalt toetab ka majandust. Toodame Eestis, sest see vähendab kasvuhoonegaaside heitkoguseid, säilitab bioloogilist mitmekesisust, vähendab jäätmeid ja reostust ning toetab kohalikku majandust ja kogukondi.

 

taaskasutus