Kuidas sündis MaiWistik? Meie brändi lugu

Elu Maal ei toimi ilma taimedeta. Inimene hingab sisse taimede toodetud hapnikku, kasutab taimi toidu ja ravimina ning surnud taimedest tekib kõdunemisel muld. Kui oskame ümbritsevat märgata, siis avastame, et taimed suhtlevad meiega. Soovitame tutvuda Daniel Chamovitzi raamatuga “What a Plant Knows”, mis räägib sellel teemal lähemalt.

 looduskosmeetika

Meie brändi lugu

Ükskord ammu, kui päike naeratas erksalt ja linnulaul kõlas eriti rõõmsalt, seisis metsaserval üks väike, tark ja tervisehuviline haldjas nimega Mai-Liis Kivistik. Ta oli just saanud teada, et tal on kilpnääre ületalitlus, mis tähendas, et tema kehas toimus ebakõla. Kilpnääre on vastutav hormoonide tootmise eest ning kui see talitlus häiritud oli, võib see põhjustada terviseprobleeme. 

Aga Mai ei olnud üldse kurb ega mures, sest ta teadis, et loodusel on salajased võluvõimed. Ta otsustas mitte haarata kohe ravimitest kinni, vaid anda oma kehale võimalus ise hakkama saada. Ta võttis puhkust, et lasta endal jõudu koguda, ning astus sammukese tagasi sellest kiire tempoga maailmast.

Sellel soojal äeval, kui ta jalutas mööda metsarada, kuulis ta mingit kummalist sosinat. Ta peatus ja vaatas ringi, kuid ei näinud esialgu midagi erilist. Siis aga märkas ta üht imelikku taime, mis teda kutsus. See oli vereurmarohi, suurepärane taim, mis oli justkui looduslik peotäis kollast värskust.

ravimtaimed, loodusterapeut

Mai-Liis kuulas hoolikalt taime sosinat ja mõistis, et see võiks olla just tema abiline tervenemise teekonnal. Vereurmarohi oli tuntud oma loodusliku joodi omaduse poolest ja pidi tõeliselt imetegusid korda saatma. Ta korjas mõned lehed ja tundis end kohe energilisemana. 6 kuu möödudes oli diagnoos seljatatud.

Sellest päevast alates hakkas Mai sukelduma põnevasse maailma, kus taimed olid tema parimad sõbrad ja abilised. Ta õppis taimedega suhtlema ja avastas, et igal taimel on oma eriline omadus ja võime. Ta segas kokku maagilisi salve ja võlujooke ning jagas neid kõigile, kes neid vajasid.

Niisiis sündiski MaiWistik - käsitööna valmistatud auhinnatud looduskosmeetika bränd, mis kasutab Eesti ravimtaimi. MaiWistiku eesmärk oli säilitada naha nooruslikkust ning toetada inimeste kehalist, psüühilist ja energeetilist tasakaalu. Jooga, taimeteraapia ja looduslik nahahooldus said ühendatud üheks harmooniliseks terviklikuks kogemuseks.

Kuid teekond MaiWistikuga polnud alati lihtne. 2021. aastal seisid nad silmitsi suure väljakutsega. Üks Saksa loodusettevõte polnud rahul, et MaiWistik kasutas oma nimes sõnade "Herba" ja "zen" kombinatsiooni. Seetõttu pidid nad otsustama brändi nime muutmise kasuks.

Pärast palju mõtlemist ja sisemist otsimist leidis Mai uue nime - MaiWistik. Selles lühikeses nimes peitus palju sügavust ja tähendust. "M" sümboliseeris armastust iseenda vastu. "A" meenutas talle armastust, kui oluline on armastada ja hoolitseda enda eest. "I" tuletas meelde, et igaüks meist on unikaalne ja tähtis. "Witch" tähendas nõidust või tagurpidi maagiat, mis viitas sidemele taimedega ja loodusega. "Istik" aga meenutas armastust taimede vastu ning soovi neid tervendavateks vahenditeks kasutada.

Ja nii jätkab Mai oma teekonda, jagades oma teadmisi ja kogemusi läbi MaiWistiku. Tema lugu oli õpetlik meeldetuletus, et loodusel on meile palju pakkuda ning meie enda tervis ja heaolu on meie enda kätes. 

 

"Iga õige asi jõuab inimese teele, siis kui tal seda vaja on, nii ka taimedega. Esimene taim, kes minu tähelepanu püüdis, oli vereurmarohi. Seda peetakse looduslikuks joodiks. Läbi naha imendudes ergutab vereurmarohi ka immuunsüsteemi, mis tänu sellele tõstab organismi toonust koos enesetundega. Mõistsin kiirelt, miks just see taim peaks olema meie esimeses salvis - CURETIK." - Mai

   

  Kes on brändilooja Mai-Liis Kivistik?

  loodusterapeutMai-Liis Kivistik on mitmekülgne isiksus, kes on leidnud oma tee loodusterapeudi, terviseedendaja, joogaõpetaja, teadlike treeningute juhendaja, loodusravi eestkõneleja ja ettevõtjana. Mai silmapaistev positsioon näojooga ja ravimtaimede valdkonnas kinnitub tema saavutuste ja tunnustuste kaudu, sealhulgas eripreemiaga "Aasta Koolitaja 2022". Tal on seljataga 10-aastane tippspordi karjäär võistlustantsus, mis lõppes vigastusega. Ta on omandanud tehnosuhtluse bakalaureusekraadi ning täiendanud end Portugalis Erasmuse vahetusõpilasena, mis võimaldas reisida ja avardada oma maailmavaadet.
  Lisaks on ta aktiivselt osalenud erinevates rahvusvahelistes projektides ja katsetanud läbi aastate ellu viia 20+ äriideed. 

   

  Mai-Liis alustas oma karjääri IT-valdkonnas, kuid tundis, et see ei paku talle piisavalt loomingulisust ega põnevust. Hoolimata sellest on ta veendunud, et see oli õige valik, kuna annab talle alati võimaluse sellesse valdkonda soovi korral naasta. Ta on omandanud mitmekülgse kogemustepagasi töötades idufirmades, IT-valdkonnas, turunduses ja ürituste korraldamises. Tema pikim töökoht on olnud ettevõttesse Mindvalley, mis koondab üle maailma enesearenguga tegelevaid inimesi ja korraldas seal rahvusvahelisi üritusi. Tänu pingelisele tööle põles ta läbi ja sai kilpnäärme ületalituse diagnoosi. 

   

  Diagnoos suunas teda aega maha võtma ning õppima midagi täiesti uut. Ta otsustas minna Herbaticumi kooli ravimtaimede kohta teadmiseid omandama, sest teda on väikesest peale paelunud holistiline ravi. Alguses polnud tal aimugi, et see saab osaks tema hingeteest; talle lihtsalt meeldis see maailm väga. Pärast kooli lõpetamist mõistis ta aga, et soovib nende teadmistega midagi suuremat ette võtta ning 11.11.19 sündis MaiWistik bränd.

  Kuula podcastist lähemalt!

   

  Roheline mõtteviis & pakendid

  Roheline mõtteviis on igaühe enese kätes. Meil on võimalik säästa loodust läbi tarbimise vähendamise, taaskasutamise ning ümbertöötlemise. Algusest peale oleme otsustanud, et meie pakkematerjal peab olema võimalikult väikese kliimamõjuga.

  Vaadates kosmeetikatööstust, siis olenemata selles, et kreemi jaoks on kinnine klaas- või palastikpurk, võib siiski enamasti näha pakendit selle ümber. Mõistetav, et toote saatmisel postiga, on sinna vaja pakendit ümber, kuid poeriiulilt haaramiseks seda tegelikult vaja pole. MaiWistik loodustooted on üldjuhul pakendatud klaasist purkidesse, mis on head keskkonnale, sest neid saab ümber töödelda. Kuna valgus ja soojus tavaliselt kahjustavad õli, siis oleme valinud pakendiks peamiselt tumeda klaasi, mis kaitseb purgi sisu väliste mõjude eest. Meie disain on ilma karbitagi ilus - vaata ise järgi.

  Loomulikult, pärast e-poest ostu sooritamist jõuab tellimus sinuni posti teel ja lisapakendiga, aga kasutame selleks lainepapist karpi, mida on lihtne nt. ära kütta või taaskasutada kuivatatud ravimtaimede hoiustamiseks. Täitematerjalina kasutame naturaalset puiduvilla, mis on ilus, kvaliteetne, kemikaalidevaba ja biolagunev. Siin võiks ka mõelda, kui iseendal ei ole materjale võimalik taaskasutada, siis võiks need viia ümbertöötlusesse, sorteerides jäätmeid ja viies need kogumiskohtadesse. Aidates kaasa jäätmete ümbertöötlemisse, saab meie roheline mõtteviis hoogu juurde ja loodust hävib vähem. 

   

  Lisaks on ka kõik meie flaierid või reklaammaterjal trükitud taaskasutatud paberile. E-kursuste materjali jagame osalejale virtuaalselt, et vähendada paberi raiskamist.

   

  Kasutame kohalikke pakendeid ning ka oma toodetes võimalikult rohkelt kohalikke ravimtaimi, kanepiõli ja mesilasvaha, sest nii ei tekita meie tooraine transportimine ühest kohast teise märkimisväärsel hulgal kasvuhoonegaase ja teisalt toetab ka majandust. Toodame Eestis, sest see vähendab kasvuhoonegaaside heitkoguseid, säilitab bioloogilist mitmekesisust, vähendab jäätmeid ja reostust ning toetab kohalikku majandust ja kogukondi.

   

  taaskasutus