Kuidas sündis MaiWistik? Meie brändi lugu

 

2012. aastal mõistis MaiWistiku looja Mai-Liis Kivistik, kuidas sisemine tasakaal ja positiivne ellusuhtumine meie elu suunavad. Balansi saavutamiseks peavad olema tasakaalus liikumine läbi jooga, regulaarsed erinevad hingamispraktikad ja meditatsioonid, toitumine, uni ning piisav vee tarbimine. Endaga parema kontakti saamiseks tuleb ka oma keha eest hoolitseda loodusliku kosmeetika abil, eelistatult Eesti looduskosmeetika abil, sest nahk on meie suurim organ ja peegeldab tervise olukorda. Oluline on igapäevaselt jälgida oma toidulauda, sest tähtis on olla teadlik sellest, mida sa sööd ja kust toit pärineb. Ainult sina saad võtta vastutuse oma heaolu eest ja jälgida seda igas eluvaldkonnas.

Inimene peaks ikkagi sõltuma loodusest ja olema sellega vahetus kontaktis, sest sealt tuleb kõik eluks vajalik. Igaüks meist on osa suurest tervikust. Keskkond, milles elame, mõjutab meid ja meie omakorda mõjutame keskkonda.

Elu Maal ei toimi ilma taimedeta. Inimene hingab sisse taimede toodetud hapnikku, kasutab taimi toidu ja ravimina ning surnud taimedest tekib kõdunemisel muld. Kui oskame ümbritsevat märgata, siis avastame, et taimed suhtlevad meiega. Soovitan tutvuda Daniel Chamovitzi raamatuga “What a Plant Knows”, mis räägib sellel teemal lähemalt.

 

Meie brändi lugu

2016. aastal diagnoositi MaiWistiku loojal, Mai-Liis Kivistikul, kilpnäärme ületalitus. Uurimise tagajärjel selgus, et see võib üsna kergesti stressist ilmneda. Kilpnäärme ülesanne kehas on toota hormoone, mis reguleerivad organismi toimimist. Kehas oli tekkinud olukord, kus kilpnäärmel jäi joodi väheks ja mistõttu oli organismil keeruline tavapäraselt talitada. Tervisliku seisundi leevendamiseks ei tarbinud ta ravimeid, sest usub tugevalt organismi isetervenemise võimesse. Puhkuse ja tempo maha võtmisega saigi kõik kontrolli alla. Lisaks asusus ta õppima taimemaagiat metsamoor Irje Karjuse juures Herbaticumis.

"Iga õige asi jõuab inimese teele, siis kui tal seda vaja on, nii ka taimedega. Esimene taim, kes minu tähelepanu püüdis, oli vereurmarohi. Seda peetakse looduslikuks joodiks. Läbi naha imendudes ergutab vereurmarohi ka immuunsüsteemi, mis tänu sellele tõstab organismi toonust koos enesetundega. Mõistsin kiirelt, miks just see taim peaks olema minu esimeses salvis - CURETIK."

Põnev on uurida looduse seost inimesega. Me saame nii kehaliselt, psüühiliselt kui energeetiliselt olla kas tasakaalus või tasakaalust väljas. Hea enesetunde puhul oleme rõõmsad, energiat täis ja keha töötab suurepäraselt. Jooga ja taimeteraapia sümbioos toetab meid tasakaalu leidmisel. MaiWistik on käsitsi korjatud Eesti ravimtaimedest valmistatud looduskosmeetika bränd, mis sobib ideaalselt põhjamaisele nahale säilitamaks nooruslikkust. Uuri lähemalt  meie Eesti looduskosmeetika vailkut või saa teada, kuidas valida nahale õiget õli.

2021 olime sunnitud brändi nime muutma, sest ühele Saksa suurele loodusettevõttele ei sobinud, et kasutame "Herba" ja "zen" sõnade kooslust oma nimes ja edasi olemegi hoopis MaiWistik. Lühikeses nimes on peidus palju sügavust:

  • Ma
  • Armastan
  • Iseend
  • Witch, nõiduslik või tagurpidi maagiline
  • istik ehk taim

 

Eesti looduskosmeetika