Kuidas vaid kuue taimega kodune apteek kokku panna?

Olenemata sellest, kas on külmetuse ja gripi hooaeg või soovime lihtsalt terved püsida, on meie immuunsüsteemi tugevana hoidmine ülioluline igal ajal. Immuunsüsteem vastutab nakkuste ennetamise ja nende vastu võitlemise eest ning kui immuunsüsteem on tugev, suudame tõenäolisemalt haigusi ära hoida. Ravimtaimed toetavad meie organismi igal ajal ning taimed on esmane ja kõige leebem vahend stressi ja depressiooniga võitlemiseks. Mida aga looduslik koduapteek sisaldada võiks ja miks igaühel koduapteek olla võiks?

 

nurmenukk

 

1. Nurmenukk

See taim võiks kodus olla igal aastaajal Tihti arvatakse, et kõige paremad on just õiged, aga tegelikult on parimad C-vitamiini sisalduse poolest hoopis lehed.

Mai-Liis ütleb, et kes armastab smuutisid ja salateid teha, ei tasu osta poest spinatit, vaid kevadel hoopis korjata nurmenukku. Kui oled selle värskena korjanud, võib seda hoida nii sügavkülmas kui kuivatatuna, et ka väljaspool hooaega C-vitamiini nautida.

Ka ei pea selle taime puhul kartma, et korjad selle asemel midagi muud, sest nurmenukku on kerge ära tunda. Sinu immuunsüsteem tänab, kui kasutad nurmenukku!

2. Sidrunmeliss

Seda taime saab kasvatada kodus isegi potis. Sidrunmeliss on rahustav ja viirusevastane. Eriti hea on see ohatise vastu – kui on talvelgi sidrunmelissi sügavkülmast võtta, saab ohatisest paari päevaga lahti.

Sidrunmeliss aitab ka seesmiselt. Talvel viirusehooajal on väga hea teha melissiteed.

Küll aga peab silmas pidama, et meliss kaotab kuivanud kujul kiiresti kasulikkuse ning kui see on pool aastat seisnud, sobib see pigem jalavanni, mitte seespidiseks kasutamiseks.

3. Puju

Puju pole ehk nii levinud, aga ka see taim võiks kodus olemas olla. See kasvab umbrohuna kõikjalt ning leida võib seda pea igast aiast.

Puju on hea ruumipuhastaja. Selleks tasub kokku siduda viis vart linasest lõngana.

Tee kujul aitab see hästi peavalu vastu ja sobib hästi segada piparmündiga, kui lihtsalt pujutee liiga „murune“ mekib.

4. Kummel

Kummeliteed võib juua iga päev ja aastaringi. Mai-Liis toob välja, et on taimi, mis sobivad kuuridena, aga kummel see kindlasti ei ole – seda võivad nii lapsed kui täiskasvanud julgelt juua.

Kummelit võib kasutada ka näoveena või lastele mähkmelööbe puhul. Leevendab see ka kõhupuhitust ja sobib joomiseks, kui on liiga palju söödud ja tahaks kõhu kergemat tunnet.

5. Pune

Pune on viirusevastane ja antibakteriaalne taim, mida võib kasutada toidus või teetegemiseks. Mai-Liis jagab nippi, et kui teed ahjukartuleid, pane lõpus paariks viimaseks minutiks lisaks juurde punet – nii säilivad head omadused ja toidule saab hea maitse.

6. Salvei

Salvei annab head maitset toidule, aga aitab ka leevendada kõrva-, kurgu- ja ninaneelupõletikke. Sellel on koduapteegis oma koht, aga Mai-Liis hoiatab, et näiteks rinnaga toitvatel emadel võib piim ära kaduda, seega tasuks salveid kasutada vaid paar päeva järjest.

 

 Vaata täispikka vestlust loodusterapeudi maailmast

 

Tahaksid rohkem ravimtaimede kohta teada? Võimalus on läbida 8-nädalane ravimtaimede ABC e-kursus. Täielikult omas kodus ja virtuaalselt. Sa ei pea veetma lugematu arv tunde erinevate raamatute taga, saad kohe hakata teadmiseid rakendama ja teadlikult immuunsust toetama.

Jäta kommentaar

Pane tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist moderaatori poolt heaks kiita.