Näojooga: vananemisvastane trenn näole

Dieedil ja treeningul on tohutu mõju meie välimusele. Niisiis, nii nagu me treenime oma keha, et püsida vormis, on oluline töötada ka oma näolihaste kallal. Näojooga regulaarne praktiseerimine aitab tõestatult vananemise vastu, parandab naha struktuuri, kvaliteeti ja hoiab ära selle lõtvumise. Näojooga on jada erinevaid harjutusi, mis lubavad sinu näole teha seda, mida jooga suudab teha kere jaoks - lõdvestada ja toniseerida lihaseid.

 

näojooga harjutused

 

Näolihased ei erine üldse ülejäänud kere lihastest. Näos on üle 50 erineva lihase, millest kõiki igapäevaselt ei kasutata. Lihaste passiivsus muudab naha lõdvaks ja toob kaasa enneaegse vananemise. Kuna näo vananemine on osaliselt tingitud lihaste toonuse kadumisest, siis võib näojooga rutiinile pühendumisel muuta kogu nägu tugevamaks ja nooruslikumaks.  

 

Miks tekivad kortsud?

Näolihaste lõdvestamine, eriti seal piirkondades, kus me kipume automaatselt pinget hoidma nagu lõualuu, kulmud ja otsmik, aitab ennetada või elimineerida kortse. Kuna meie näolihased ei saa raskusi tõsta ega jooksulindile minna, siis näpuotsaga survet avaldades või teatud näoilmeid tehes toniseerid ja tugevdad olulisi lihaseid. Õiged harjutused aitavad leevendada kortse nii silma- ja huulepiirkondadest kui ka hoiduda topeltlõuast või kurjusekortsust.

Mõned kortsud tulevad vanusega. Mõned tulevad seetõttu, et me pingutame automaatselt näolihaseid, näiteks silmade või suu ümbruse lihaseid. Võid olla üllatunud, kui palju pingeid inimene oma näos ja kaelas päeva jooksul hoiab. Näojooga õpetab neid lihaseid teadlikumalt kasutama, et saaks neid igal soovitud ajal lõdvestada.

Näojooga koosneb neljast osast:

  • Lihsaste treenimine,
  • Pinge lõdvestamine,
  • Kehahoid,
  • Harjumuste mõju.

 

Näojooga - mitu korda nädalas võiks treenida?

Näoharjutused aitavad tugevdada konkreetseid lihaseid, et nahk oleks prink ja särav. Näojooga pole mitte ainult alternatiiv Botoxile ja teistele välistele abivahenditele, vaid see on ka tunduvalt soodsam viis. Selle asemel, et kulutada varandus iluoperatsioonidele või naha täitesüstidele, proovi veeta 10 minutit päevas näojoogaga. See on tervislikum ja mis kõige parem - päriselt toimib, kui regulaarselt harrastada! 

Ei pea kartma, et näojooga harrastamisele kulub meeletu aeg. Piisab sagedasest harjutamisest lühikese aja jooksul nt. 5–10 minutit päevas 5x nädalas ja harjutusi saab teha tavapärase keha treeningu kiire lisana. Nagu kõiges siin elus, siis on ka näojoogas oluline järjepidevus. Mida sagedamini harjutad, seda paremaid tulemusi näed. Mõningaid lihtsamaid harjutusi saab teha igal ajal ja igal pool, sest need ei vaja kindlat ruumi.

Enne näolihaste treenimist tuleks nägu meigist ja sinna kogunenud mustusest puhastada ning kanda sellele niisutavat salvi või kreemi. 

Pea meeles, et näojooga jaoks pole keegi liiga noor või vana.

 

Kuidas näeb näojooga tulemusi?

Alati tuleks enne näojoogaga alustamist teha näost pildid, sest nii on hea enda arengut jälgida ning motivatsiooni hoida. Oluline on regulaarne ja pidev treening. Alustada võiks 5-10 minutit päevas ja seda vähemalt 3 kuud järjest. Kindlasti tee enda näost enne alustamist pildid ning jätka regulaarsete fotode tegemist. Nii on hea arengut jälgida.

 

  • 1 nädala möödudes: nägu on toonuses, märkad naha kvaliteedi paranemist.
  • 1 kuu möödudes: regulaarselt näojoogaga tegemist võid eeldada, et väiksemad peened jooned vähenevad. Lisaks kumab nahk ilusa säraga.
  • 6 kuu möödudes: harrastades regulaarset näojoogat 6 või enam kuud, näed oma nägu täielikult pingul, paiksed ilmejooned on vähenenud, silmaalused kotid väiksemad ja jooned võivad väheneda suisa kuni 80%. Märkimisväärne muutus naha elastsuses ja jumes.

 

näojooga

 

Kui ise ei oska või ei jaksa või näojooga harjutused tunduvad keerulised?

Oleme loonud 4-nädalase e-kursuse: "10x nooremaks kirurgilise sekkumiseta", mida jälgides võtad läbi erinevad näopiirkonnad ja nii saad ise endale sobiva näojooga seeria nädala lõpuks kokku panna. 

Näojooga huvilisena võiksid tuge leida alustaja kompektist, jadeiidist näorullikust, niisutav angervaksa näoõlist ja loomulikult näojooga kaartidest. Kaardid on müügil ka igas hästi varustatud Apollo või Rahva Raamatu poodides.

 

näojooga harjutused

 

Meil on pidevalt kiire ja tempo justkui vanemaks saades võtab aina tuure üles. Kõiki häid ja kasulikke hommiku- või õhturutiine ühte tegusasse päeva mahutada tundub üha keerukam. Ole mureta, lahendasime ühe harjumuse päevakavasse paneku peavalu. Hoolitse näo eest kaartide abil.

Kaardid teevad harjutuste sooritamise eriliselt lihtsaks. Ideaalne viis harjutamiseks on võtta pakist üks kaart ja asetada see nähtavale kohale. Sobiv paik on näiteks külmik, arvutilaud, esikukapp - iga koht, millest sa möödud päeva jooksul mitu korda. Idee seisneb selles, et igakord, kui liigud sealt mööda, siis teed ka harjutuse ära. See omakorda tagab, et kordaksid harjutust mitu korda päevas lühikeste kordustega ning ise ei pea selle jaoks eraldi aega leidma. Järgmisel päeval vahetad kaardi uue vastu. Kuu möödudes segad paki läbi ja lähebki uus ring. Segamine ja vahetamine tagab selle, et lihased ei harjuks liialt ära. 

 

 

Jäta kommentaar

Pane tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist moderaatori poolt heaks kiita.