Mis on päriselt minu nahale parim niisutaja?

Õlid ja vahad looduskosmeetikas on MaiWistiku suund olnud algushetkest peale. Miks? Loomulikult sellepärast, et need on nahale vaieldamatult parimad toetajad. Alljärgnevat lugedes veendud selles ka ise. Kuiv nahk ei ole sulle enam probleemiks, kui teed sõprust õlide maailmaga.

 

Miks on kehaõli oluline nahahoolduses?

Õlid on meie kõrval eksisteerinud juba antiikajast, seega on ainult loogiline, et meie kehale on nad parimad nahahoolduse toetajad. Sööd sisse ja määrid peale!

 

Olenemata aastaajast on meie keha pealmine kiht on nahka kaitsev lipiidkiht. Mis tähendab, et me ise oleme juba naturaalselt õlidest koosnevad. Lipiidid, mis on looduslikud rasvad hoiavad meil ära näiteks päikesekahjustusi, soodustavad niiskuse säilimist rakkudes ning taastavad nahka, mis vajab paranemist kriimustusest või haavast. Meie igapäevased harjumused aga ainult likvideerivad vajalikku rasu. Tihe käte pesemine, desinfitseerimine, näol alkoholi baasil toodete kasutamine, seebi kasutamine ja ka mõnusad, pikad duši- ja vanniprotseduurid soojas vees. Kuum vesi eemaldab meie kehalt naturaalsed õlid ja mida kauem me liguneme, seda halvemasse seisu me oma naha viime. Siit ka naha „tõmbav“ tunne peale pesu, mis kindlasti on sulle tuttav tunne.

Külma veega oma duši- ja vanniprotseduuri lõpetamine on aga tõhus viis vereringluse ja üleüldise nahakonditsiooni parandamiseks.

 

Looduslik kehaõli ja näoõli

 

Temperatuuri mõju

Külm ilm soodustab vereringe tööd nii näol kui ka kehal - vähendades silmade ja näopiirkonnas turseid. Siiski tuleb nahka toetada külmakahjustuste vältimiseks. Vähemalt kaks korda päevas niisutamine on hea abiline. Mõned inimesed on kliima suhtes teistest tundlikumad, eriti väga noored ja väga vanad. Vananedes meie naha loomulikud rasvakomponendid vähenevad ning nahk muutub vanematel inimestel ka õhemaks.

Näopiirkonnast rääkides, siis silmaalune nahk on 10 korda õhem kogu ülejäänud näost. Seda tuleks ka tugevalt toetada ja võiks mitu korda päevas niisutada. Oleme harjunud huuli niisutama mitu korda päevas ja see on õige. Juhin siiski ka tähelepanu silma alla, seal on sama oluline nahk, mis vajab mitu korda päevas niisutust. Kas või sama huulepalsamiga, mis läheb huultele. Jälgida tuleks siiski koostist, kui on huulepalsamis tugevad eeterlikud õlid, mis võivad silma ärritada, siis valida midagi muud silma lähedusse.

Pärast pesu või käte desinfitseerimist võiks kasutada õli või kehavõid, milles puudub vesi. Kindlasti tuleb tähelepanu suunata kõikidele kehaosadele.

Veebaasil tooted ei ole sügistalvisel perioodil head, sest pidev sise- ja välistemperatuuride kõikumine mõjub sel viisil, et vesi aurustub kiirelt ning jäädki pidevalt päeva jooksul kreemitama.

Õlide või vahade baasil tooted hoiavad aga niiskuse raku sees ning loovad kaitsekihi sinna ümber. Sinu nahk on niisutatud kenasti terve päeva jooksul.

 

kehaõli

 

Kuidas sobivat õli valida?

Õlid reguleerivad rasu tootmist. Õlisid reklaamitakse nende imenduvate omaduste tõttu, kuna paljud taimeõlid jäljendavad meie nahas leiduvaid looduslikke lipiide, mis omakorda aitab parandada ja reguleerida naha loomulikku niiskusbarjääri.

 

Veel enam, kui sul on akne või rasune nahk, proovi näoõli. Ükskõik kui veider see ka ei tunduks, isegi mitmeid dermatolooge kinnitab, et õli aitab vähendada naha loomulikku rasu tootmist, kui on oht, et toodetakse üle. Nii ei pea keha enam seda ise tegema, kui väliselt toetad. Paljudel õlidel on ka põletikuvastased omadused, mis aitavad ärritunud nahka rahustada.

 

Kui toodetel olevad sildid nagu „orgaaniline“ ja „öko“ viitavad koostisosade kasvatamisele ja on meile juba tuttavad, siis „külmpressitud“ või „rafineerimata“ viitab õliprotsessi töötlemisele. Tavaliselt on tooretest pähklitest ja seemnetest õli ekstraheerimiseks kaks peamist viisi: kuumtöötluse teel või keemiliste lahustite abil ehk tulemus on rafineeritud õli. Mõlemad meetodid tegelikult langetavad õli kvaliteeti, vähendades looduslikke vitamiine, antioksüdante ja rasvhappeid. Vaata seda protsessi nagu toiduvalmistamist, sest isegi kui alustad ülitervisliku köögiviljaga, väheneb selle köögivilja toiteväärtus märkimisväärselt, kui see on kuumtöödeldud.

 

Oluline on jälgida, et sinu valitud õli on külmpressõli. Tihti kasutatakse ilutööstuses rafineeritud õli sellepärast, et siis kaob tema naturaalne tugev lõhn ning saab mugavalt ise juurde lisada kõike seda, mis parasjagu vaja. Uuringud on kinnitanud, et külmpressitud ehk rafineerimata õlis on rohkem antioksüdante, A-, C- ja E-vitamiine kui rafineeritud õlis, mis omakorda tagab naha suurema kaitse. Külmpressitud õlidel on loomulik pikem säilivusaeg ning nende puhul võib sageli loobuda sünteetilistest säilitusainetest. Kokkuvõttes pakub külmpressimine puhast, tugevat ja väga tõhusat toodet.

 

kehaõli

 

Õli puhul oleks oluline teada ka seda, et erinevad õlid imenduvad erineva kiirusega, sest neil on erineva raskusega molekulid. Kiiresti imenduvad näiteks viinamarjaseemne-, mandli- ja kanepiõli. Keskmise imendumisega on oliiv-, jojoobi- ja argaaniaõli. Aeglaselt imenduvad on avokaado- ja kastoorõli. Kõik õlid on omamoodi suurepärased, kuid olenevalt olukorrast on hea teada, millal mida haarata. Õhtuseid vanniprotseduure on hea teha aeglaste õlidega, kuid hommikuste nobedate liigutuste juurde sobivad pigem kiired ja keskmise imendumisega õlid. Samamoodi on hea kasutada pikemalt talvel õues sportides just aeglaselt imenduvaid õlisid. Üleliigne õli, mis jääb nahale, on alati mõistlik ära pühkida, et vältida pooride ummistumist või riiete määrdumist.

 

Meie e-poest leiad mitmeid erinevaid õlisid ning võid kindel olla, et kõik on esimese pressi õlid.

 

 

 

Jäta kommentaar

Pane tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist moderaatori poolt heaks kiita.