Looduskosmeetika paneb naha särama

Looduskosmeetika koostisosad on naturaalsed ja pärinevad otse loodusest. Ei sisalda keemilisi lisaaineid ning toetavad naha loomulikku sära. Tänapäeval on ülioluline olla teadlik tarbija, et mõista, mis nendes toodetes, mida igapäevaselt kasutame, päriselt sees on.

Kokkupuude paljude ilutoodetes sisalduvate kemikaalidega võib lõppeda tõsiste terviseprobleemidega. Nahk on meie suurim organ ja kogu keha kattev kangas, mille ülesanne on kaitsta kõigi väliste sissetungijate eest. Nahk on imeline peegel, sest ta näitab hästi ära kogu organismi seisukorra. Ei ole võimalik vaadelda ühtegi nahaprobleemi seedeelundkonnast eraldi. 

 

Eesti looduskosmeetika

 

Põhjamaise naha hooldus

Nahk uueneb pidevalt, sest koosneb erinevatest kihtidest ning uued rakud tekivad alati kõige alumisse kihti. Sealt edasi liiguvad nad kihtide kaupa ülemise kihi suunas ning lõpuks eemalduvad kehalt. Väga suur roll on nahastruktuuris kollageenil, sest see hoiab naha elastse ja kortsuvabana. Piisava niiskuse tagamisel suudab organism kenasti uuenemisprotsessidega ise toime tulla ja särava naha tagada.

Põhjamaises kliimas elades ei ole meie nahale sügistalvisel hooajal kreemidest kasu, sest enamik neist sisaldab vett. Vesi aga jäätub, kui on temperatuur langenud ning sulab temperatuuri tõustes, see kõikumine võib nahale laastavalt mõjuda. Kindlasti mäletad, kui meil olid veel -25C talved ja ema palus Nivea rasvast kreemi kasutada. Mina küll mäletan, et see oli selline väga paks ja rasvane, aga nahka kaitses imeliselt. Meie põhjamaine nahk vajab hoopis teistsugust hooldust kui näiteks lõunamaalane seda vajab. 

Nii nagu on soovitus toiduga - söö enim seda, mis kasvab sinu koduriigis, on soovitus ka nahahooldusega. Kõik, mis on kodus loodud, on sulle parim, sest ta on tehtud ka kohaliku toorainega. Kas tundub veider mõte, et naha kaudu imenduvad ained sarnaselt maoga? 

 

Mida tuleks looduskosmeetika soetamisel meeles pidada?

Kas oled kunagi proovinud lugeda šampoonipudelit või kreemituubilt, mis on need koostisosad, mida sa endale kohe peale hakkad panema? Mida kahtlasem on toote koostis, seda raskem on etiketti lugeda ja sõnu mõista. Paratamatus on kahjuks see, et nahahoolduse või kosmeetika osas usume pimesi, et tootja on teinud vajaliku kodutöö. Lihtsam on vastutus ära anda.

Kasvav mure peitub tegelikult just negatiivsete mõjude hulgas, mis tulenevad pika aja vältel tarbitud väikestest regulaarsetest kogustest. Näiteks võib šampoon sisaldada parabeene, naatriumlauretisulfaati, ftalaate ja muid mürgiseid aineid. 

Looduskosmeetikas aga kemikaalid puuduvad ning samuti kasutatakse lõhnastamiseks eeterlikke õlisid mitte kunstlikke lõhnaaineid. Eeterlik õli on konsentreeritud taim ehk tal on raviomadused ning ta toetab sinu energiavälja samal ajal, kui kunstlikel lõhnaainetel ei ole mitte mingit väärtust peale selle, et keemiliselt on sinu lõhnatajule saadetud signaal. 

 

Mida märgata pakendil?

Pakendit lugedes on oluline otsida märgistust 98%-100% naturaalne. See vahemik on vajalik, sest on veebaasil tooteid, mis vajavad siiski säilimiseks lisaainet. Säilitaja kogus saab olla võimalikult minimaalne ja looduskosmeetika valdkonnas kindlasti sertifikaadiga kinnitatult ohutu.

Tegelikkuses peaksime nahale panema vaid seda, mida me hea meelega ka suhu paneksime, sest  kõik, mis puutub kokku nahaga, imendub ülikiiresti meie vereringesse.

Koostisaine puhul kasutatakse koostisainete ühtseid nimetusi (nt INCI – rahvusvahelise kosmeetikavahendite koostisainete nomenklatuur). Juhul, kui seal on mõni segane sõna, siis kindlasti vaata see internetist järgi, et olla kindel ohutuses. Veel võiks huvitav olla teada, et koostisainete loetelu märgitakse nende lisamise ajal kaalu järgi kahanevas järjekorras.

 

 Eesti looduskosmeetika


  Eesti looduskosmeetika eelised

  Eestlased on nõiarahvas just taimemaailma tundmise oskuse pärast. Tõesti tundub, et eestlaste hulgas näib olema rohkem nõidu kui teiste rahvaste seas. Ravimtaimed on aastasadu meiega koos kasvanud ja veel 100 aastat tagasi teadis iga eestlane ravimtaimedest nii mõndagi. Üldpildis oleme jõudnud hetke, kus ei julgeta enam isegi mustikale minna, sest äkki on hoopis ussilakk, mis suhu satub.. Usaldatakse rohkem seda, mis laboris kokku segatakse kui seda, mis tegelikult on meid ajalooliselt pärimusena saatnud.

  Taimed suhtlevad meiega, kui vaid lubame endal kuulata. Iga taim jõuab inimeseni just siis, kui teda vaja on. Igaüks meist on osa suurest tervikust. Keskkond, milles elame, mõjutab meid ja meie omakorda mõjutame keskkonda.  Justnimelt, lisaks sellele, et taimel on mingid füüsilised omaduses, on tal ka energeetika ning ta hakkab sinu energiaväljas toimetama. Raudrohi on näiteks tahtejõu sümbol - julgus käia oma rada. Mõni taim on mõnele vastumeelne ja see on täiesti normaalne. Veel ei ole selle taime õppetunni aeg käes.

  Looduse seos inimesega on põnev. Meie elu on pidev kõikumine keskme ümber. Inimene saab nii kehaliselt, psüühiliselt kui energeetiliselt olla kas tasakaalus või tasakaalust väljas. Hea enesetunde ja tasakaalu puhul oleme rõõmsad, energiat täis ja keha töötab suurepäraselt. Oska end toetada loomulikul teel.

   

  Eesti looduskosmeetika

   

  Mida tuleks kosmeetika soetamisel vältida?

  • parabeenid (rinnanäärme kasvaja koes on korduvalt leitud parabeeni jälgi)
  • propüleen / polüetüleenglükool (seotud naha, maksa ja neerukahjustustega)
  • Naatriumlaurüül / lauretsulfaat (teadaolevalt põhjustanud naha / silmade ärritust, organite toksilisust, võimalikku reproduktiivset mutatsiooni ja vähki)
  • Sünteetilised keemilised lõhnaained (seotud astma, migreeni, lööbe, depressiooniga)
  • ftalaadid (võivad põhjustada hormonaalset ebakõla ja reproduktiivseid sünnidefekte)

  Eestis ja maailmas on juba mitmeid looduskosmeetika brände, et nahk tunneks end nooruslikuna, toidetuna ja säravana. Tee tark valik, sinu nahk tänab sind!

  Jäta kommentaar

  Pane tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist moderaatori poolt heaks kiita.