Näojooga on reaalselt toimiv viis topeltlõua vähendamiseks (Mirja kogemus)

 

Olen Mirja, näojooga kursusel osalenud 26 aastane noor naine. Ma käin koolis ja tööl korraga ning seega võib mu elu lugeda üsna kiireks. Tihti pean looma endale kindlad piirid ja iseenda aja, sest muidu ma lihtsalt kirjutan oma töid poole ööni, kuna muu aeg on kadunud lihtsalt mujale. Mul on kaks ristilast ja imearmas kiisutüdruk ehk mind võib ka nimetada poole kohaga emaks. 

 

kass

 

Miks ma otsustasin näojooga kursusega liituda?

Olen üritanud korduvalt leida endale see õige spordiala, aga pole siiani õnnestunud. Hiljuti mõtlesin, kui mulle need aktiivsed asjad väga ei sobi erinevatel tervislikel põhjustel, siis võiks proovida midagi rahulikumat nätieks joogat. Mäletan kuidas kunagi noorena proovisin esimest korda joogat, kuid ma olin veel oma nö imelikus pubekaeas, kus polnud oma kehaga harjunud, tundus oma tagumiku taeva poole sirutamine mulle väga imelik ja pärast seda pole ma joogat uuesti katsetanud. Võib öelda, et mul oli joogaga halb mälestus. Küll aga nüüd, kui olen oma kehaga juba ära harjunud ja mulle ei tundugi enam asendid nii imelikud, otsustasin, et olgu, võtan end kätte ja proovin. Samal ajal tuli minuni nagu taevane õnnistus näojooga kursus. Olgu, see ei olnud päris see, mida ma algul mõtlesin, aga õigustasin endale kursuse ostu sellega, et kui mulle näojooga meeldib, siis päris jooga pole nii palju erinev. Lisaks sellele, kui saan midagi head enda jaoks ära teha, siis on ju veelgi parem. Midagi kaotada mul ju ei olnud. 

 

näojooga

Ootused

Võiks öelda, et mul tegelikult ei olnud väga suuri ootuseid, sest olen väga rahul oma näoga ja kortse mul ka tegelikult on minimaalselt. Olen alati mõelnud, et kortsud annavad karakterit juurde ja ma tean, et see on elu loomulik osa, mida ma nagunii muuta ei saa.

Vananemise vastu on muidugi parim viis selle ennetamine. Ma ei oodanud näha selle 4 nädala jooksul oma näos drastilisi muudatusi. Üks muutus, mida ma aga tõesti lootsin näha oli topeltlõug. Mul on väga “nõrk lõug” ja kuna mu nägu on ka üsna lai, siis see ei näe kõige parem välja. 


Esimene nädal näojooga kursusel

Olin väga üllatunud, kui hästi kursus oli üles ehitatud. Kohe algul oli palju lugemist ja põnevaid mõtlemapanevaid küsimusi. Esimese harjutusega tundsin kohe, et ei vaja toeks kätt sest mu laup ei liikunud kaasa. Naljakas oli ka teha harjutusi kortsudele, mida mul ei olnud näiteks kurjusekorts, aga mind motiveeris mu elukaaslane, kellel see tegelikult täiesti eksisteerib. Lisaks oli huvitav mõelda, et ma reaalselt treenin oma lihaseid teist moodi liikuma. Harjutus, mille mõju nägin koheselt oli huulte suurendav harjutus. Ilmselgelt ei olnud mu kohe Kylie Jenneri huuled, aga mu huuled oli lopsakamad kui varem. Võib-olla oli see asi, mida ma ainult ise märkasin, aga minu päeva tõi see igatahes ühe ilusa üllatuse. Oli ka tore märgata, et olin täiesti endale teadmata juba varasemalt praktiseerinud näojoogat.

Meeldis, et kohe alguses oli õpetus näorullikuga rullimiseks. Mul kahjuks näorullikut kodus ei olnud, küll aga oli mul kodus massaaži kristalle, millega sobis ka päris hästi seda harjutust teha. Need kivid olid mul eelnevalt lihtsalt niisama rõõmu toomiseks, kuid oli tore neid ka päriselus rakendada. Kursusele tagasi vaadates tunnen, et olen lõpuks valmis endale päriselt endale näorulliku soetama. 

Millegi pärast arvasin, et saame iga päev uued harjutused, aga kursust läbides selgus, et terve nädal on iga päev samad harjutused. Algul tundus kummaline iga päev arvuti taga harjutusi teha. Esimese nädala harjutused olid minu jaoks üsna lihtsad, siis tegin neid enne voodisse minekut ilma videota, mis oli omamoodi tüütu,  sest kui tahtsin uue nädalaga alustada, pidin kõik nö järele klikima. 


Kohe alguses panin tähele, et mõned videod ei laadinud automaatselt ära. See on Thinkfici kursuste tüütu probleem, kuna olin sellega ka juba varem kokku puutunud, siis teadsin juba ette, et pean lihtsalt lehe uuendama ja siis laeb video ilusti ära. 


Teine nädal ja kurjusekortsu lõdvestaja


Teise nädala alguses oli kohe esimeseks harjutuseks kurjusekortsu lõdvestaja. Mõtlesin, et oi kui vahva harjutus, sest eelmine nädal olime just seda lihast treeninud teist moodi liikuma. Lisaks oli väga vahva teha naeratuse tõstmise harjutust. Ma arvan, et see on harjutus, mida kõik peaksid tegema, sest naeratus on nii oluline. Inimesed kujundvad oma arvamuse esmaarvamuse sinust esimese 10 sekundi jooksul ja kui sul on juba naturaalselt kerge naeratus, siis see toob ainult plusspunkte. 

Sellel nädalal oli juba harjutusi, mis olid minu jaoks keerulisemad. Näiteks harjutus 11, mille käigus pidi alumist silmalaugu liigutama. Oi, kuidas ma punnitasin, aga nädala lõpuks sain harjutusega enam vähem hakkama. Lisaks oli ka suu ümber olevate joonekeste silumise harjutus (harjutus 13), mida ma ei saanud korralikult teha, sest tundsin, et teen sellega endale haiget. Seega jätsin selle lihtsalt vahele ja valisin esimeset nädalast ühe lisaharjutuse selle asemel. 

 

näoõli

 


Kolmas nädal ja põskede lõdvestamine

Kolmas nädal läks palju kergemalt kui eelnev, kuid sai selgeks ka see, et mulle õhtune harjutuste tegemine ei sobi ja tõstsin näojooga hoopis esimeseks asjaks hommikusse. Niisiis võtsin endale kaaslaseks mõnusa näoõli ja hakkasin hommikuti videoga koos näojoogatama.

Esimeseks harjutuseks oli kohe põskede lõdvestamise harjutus, mida ma tõsiselt nautisin. Sellel nädala tundsin eriti rõõmu iga kord, kui Mai-liis tuletas videos meelde, et lase õlad vabaks. Hakkasin ka oma kaela rohkem venitama ning nüüd on see mulle saanud igapäevaseks harjumuseks. Tõesti see on nagu mõnus pai kehale.

Mulle meeldis videot vaadata kuna teiseks korraks ma juba teadsin mis harjutus on mis ja nii sain ma teha esimese seti harjutusi sellel ajal kui Mai-Liis seletas, teise temaga koos ja kolmanda siis kui Thinkific laadis järgmist videot. Lisaks sain ma palju naerda, kui hommikul näojoogatades mu kaaslane uksest sisse astus ja ma olin jälle mingit eriti tobedat nägu tegemas. Kolmandas nädalas oli üks väga vahva lusikaharjutus, millega meil oli kodus ekstra palju nalja.

Sellest nädalast leiab ka minu 2 lemmikharjutust kogu sellel kursusel, milleks olid lõua ja otsaesise massaaž. Naudin neid harjutusi nüüd peaaegu igapäevaselt.


Neljas nädal ja järjepidevus

Tuleb tõdeda, et neljas nädal oli jällegi minu jaoks raske. Harjutused olid keerukad ja elu kippus kuidagi liiga kiireks minema, tänu millele tuli sisse veidi pikem paus, kus ma ei teinud ühtegi harjutust. Tuletasin endale meelde, et vahet ei ole, kui sisse tuleb apsakaid, kuid oluline on hoida järjepidevust isegi,  kui see ei ole nii järjepidev, kui ma algselt lootsin. Elu ikka juhtub.

Harjutused vajasid koordinatsiooni ja mu läks paar päeva aega, et neid päris õigesti teha. Mõndade harjutustega tekkis küsimus, kas ikka teen neid õigesti, aga siis sain kinnitust Facebooki grupist. Lisaks oli see esimene nädal kui ma reaalselt tundsin, et mu lihased on pärast harjutust päriselt kanged ja vajasid veidi pikemat lõdvestamist. Tegin endale peale harjutusi veidi pikemalt näomassaaži. 


Kuidas olen näojooga kursusega rahul?

Olen kursuses väga positiivselt üllatunud ja nüüd julgen päriselt joogatunnis käima ka hakata. Lisaks sellele on mul nüüd palju toredaid mälestusi oma kaaslasega. Leidsin kursuselt rohkelt üllatavaid asju, mis mulle palju rõõmu tekitasid ja uskumatul kombel kannan ma endas nüüd palju vähem stressi.

Pidev kaela venitamine ja iseenesele poputamisrituaali loomine on olnud väga positiivne kogemus. Varasemalt panin endale lihtsalt igal õhtul näole kreemi, mõeldes, et see on mulle hea ja mõnus, kuid nüüd ma reaalselt näen muutusi ja see kogemus on hoopis teistsugune. See lisa pingutus ei ole küll raske, aga nii hea tunne on, kui ma näojooga tehtud saan ja tunnen reaalselt, kuidas lihased töötavad.

Nõustun, nagu keegi tore naisterahvas meie näojooga Facebooki grupis rääkis, et on väga vahva teha näojoogat näiteks bussis, kui sul on mask ees. Tõesti keegi ei saa sellest aru. Olgu, kõiki harjutusi ei saa teha, aga üllatavalt palju harjutusi on võimalik sooritada oma tegevuste vahele. Julgustan kõiki proovima. 

Asjad, millest ma üldse ei rääkinud olid tervise väljakutsed. Näojooga Facebooki grupis ka palju erinevaid väljakutseid näiteks "Sellerimahla väljakutse". Ma ise ei võtnud nendest osa kuna tundsin, et see on minu jaoks liiga palju. Mai-Liis tegi ka iganädalasi otsevideoid, millest ma samuti ühestki osa ei võtnud, sest need ei sobinud graafikuga kuidagi kokku, aga samas oli neid tore pärast järele vaadata. 


Näojooga tulemus

Minu number 1 probleem oli topeltlõug. See ei ole küll väga dominantne, aga piltide peal oli seda ikka vahel näha küll. Ma ei saa öelda, et see on täielikult ära kadunud, kuid tunnen, et see on vähenenud. Topeltlõug tulebki paljuski minu lõua kujust, kugi tunnen, et mu lõug on isegi veidi laiemaks läinud. Usun, et kui tublisti edasi treenin, siis jõuan soovitud tulemuseni, sest nagu Mai-Liis ütles, mõned näevad soovitud tulemusi alles pärast 3 kuud, mis ongi täiesti normaalne, sest me olemegi kõik erinevad. 

Märkasin veel huulte suurendamist, naha struktuuri paranemis (eriti. kui sõrmedega näo üle käin), silmaaluse naha pinguldumist ja suunurkade tõusmist. 

 

näojooga     näojooga
     Enne näojooga kursust                    Pärast näojooga kursust 

 

Kindlasti soovitan "4-nädalast näojooga veebikursust: 10x nooremaks kirurgilise sekkumiseta" kõigile. Näen, et see on keskkonnasõbralik ja reaalselt toimiv viis, kuidas ära hoida vananemist ja parandada neid näo osasid, milles tunned end ebakindlalt. Kui kahtled minus, siis tee ise mõned internetitiirud ja näed reaalseid tulemusi. Mina nägin topeltlõua vähenemist, kuigi mul on veel vaja harjutada, et jõuda soovitud lõpptulemuseni.

Kursuse miinuseks on kindlasti see, et selleks peab iga päev aega leidma ja see võib-olla paljudele inimestele raske. Mina kogesin, et viie minutiga sain kõik ühe päeva harjutused ilusti tehtud ehk kui sa juba nagunii õhtuti või hommikuti nägu kreemitad, siis viis minutit ei ole pikk aeg.

Kui sa päriselt tahad teha endale vaimselt ja füüsiliselt ühe suure pai siis leian, et see kursus on just sinule. Ma leidsin nii palju rõõmu ja toredaid kogemusi sellest kursusest, mida ma poleks osanud oodatagi. Lisaks on sellel kursusel / teekonnal minuga koos nii palju toredaid naisi kellelt saab alati tuge. 

Parimat!
Mirja

Jäta kommentaar

Pane tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist moderaatori poolt heaks kiita.