Looduslik deodorant aitab vabaneda ebameeldivast higilõhnast

Looduslik deodorant versus tavaline. Deodorandina tuleks eelistada looduslikke lahendusi. Igapäevased deodorandid, mis kaitsevad kuni 72h higilõhna eest. Kuidas see üldse võimalik on? Nahk tahab vabalt hingata. Enamus deodorante on täis kemikaale ja raskemetalle, mis imenduvad väga kergelt läbi õrna kaenlaaluse naha. Deodorant on aga pea kõigil meil kodus kasutusel ning kindlasti tuleks eelistada naturaalseid lahendusi. 

Lihtsalt kokkuvõttes võib öelda, et tavadeodorantides blokeerib higistamisvastane aine higi, samal ajal kui looduslik deodorant tegeleb lõhna neutraliseerimisega, kuid laseb higil kehast väljuda.

 

looduslik deodorant

 

Kas looduslik deodorant on parem kui tavaline?

Looduslik deodorant katab lõhna mitte higi. Neis pole alumiiniumi nagu paljudel kaubanduslikel 24h kaitsvatel sortidel. Alumiinium lisatakse tavaliselt tekkiva higi vähendamiseks, kuid probleem on selles, et see ummistab poore ja peatab keha loomuliku mürkide väljutamise protsessi ehk higistamise. Hea keskkonnasõbralik deodorant laseb alati ikkagi higistada, kuid higi ei muutu lõhna poolest vastikuks, sest tootes olevad koostisained elimineerivad lõhna.

Lisaks sellele, et imeliste looduslike koostisosade kasutamine piirab tekkivate nahaprobleemide arvu, toetab deodorant ka organismi. Poorid ei ole suletud ja väheneb riietele kollaste plekkide tekkimise oht. Paljud müügilolevad looduslikud deodorandid on mitmete toetavate lisaomadustega nagu antibakteriaalsed, niisutavad ja rahustavad.

Veel üks suurepärane põhjus minna üle looduslikule deodorandile on see, et kvaliteetne toode ei sisalda ühtegi lisatud sünteetilist lõhnaainet, mis võib tervisele halvasti mõjuda. Kunstlike lõhnade asemel, mis võivad nahka ärritada või allergiat tekitada, kasutakse looduslikke eeterlikke õlisid, mis on kasulikud nii kehale kui vaimule ning ka närvisüsteemile.

 

looduslik deodorant

 

Kreemdeodorandid näevad tihti välja kui kreemipurgid. Ainus erinevus võib algselt paista, et on tõesti ainult koht, kuhu toodet määritakse. Tegelikult on ka suureks erinevuseks see, et nad sisalda alumiiniumi, parabeene, ftalaate ega sünteetilisi koostisaineid. Samuti lõhna annavad eeterlikud õlid sünteetiliste lisaainete asemel.

Looduslik deodorant võib esmakasutusel tunduda tüütu, sest tuleb mingist purgist näpu või spaatliga võtta kreemi ja seda kaendla alla hõõruda ning seejärel veel käsi pesta. Palju mugavam on pulga või spreiga vajalik toimetus kiiresti ära teha, eks?! Harjumus tuleb kiirelt ning varsti enam teisiti ei oska ja ega ei soovigi.

 

Looduslik deodorant ja kuidas õigesti kasutada

Hõõru täieliku imendumiseni väike kogus kreemi kergelt niisketesse või kuivadesse kaenlaalustesse. Enne riietumist lase 5 minutit imenduda. 

Looduslik deodorant vajab aega, et kehaga harjuda ning võib kuluda kuni 4 nädalat, et keha harjuks. Olenevalt organismist võib mõnel inimesel vaja minna kreemdeodoranti ka mitu korda päevas värskendada, sest higi tootmine on kõigil erinev. Siiski on kõik harjumuse asi ja oma tervise nimel võiks see ju prioriteet olla.

Kuidas ise teha?

Üks väga lihtne looduslik asendus on nt. laim, mille lõikad lahti ja hõõrud viilu hommikul kaenla alla. Ainus miinus on see, et seda tuleb külmikus hoida. Tugev higilõhn tegelikult näitab ka seda, mis toidulaual toimub, mürgid tahavad kehast välja saada. Kõik on omavahel seoses. Terviklik lähenemine on oluline – võtta vastutus oma heaolu eest ja jälgida seda igas eluvaldkonnas.

Herbazeni valikus on alumiiniumivaba looduslike koostisainetega kummeli ja männi kreemdeodorant Freshik. Keemiavaba valik on alati nahale parem ja seda nii meeste kui ka naiste puhul. Looduslik toode ei sisalda ohtlikke säilitus või värvaineid. Naturaalsed õlid ja rasvad suudavad toodet ise säilitada piisava aja, et sina jõuaksid toote kenasti ära tarbida. Meil kõigil on alati võimalus vabalt valida, millega oma keha hooldame. Vali teadlikult!