Looduslik deodorant aitab vabaneda ebameeldivast higilõhnast

Looduslik deodorant, alkoholibaasil sprei või 72h kaitsev higipulk - milline on neist kehale parim? Kõik me higistame ja seal, kus koguneb higi, järgneb ka lõhn - kaenlaalused on üks suurimaid keha lõhna mõjutajaid.

Me sõltume tänapäeval deodorandist nii palju, et unustades selle hommikul peale kanda, võib see tunduda sama halvana kui hammaste pesemata jätmine. Lõhnavad kaenlaalused ja higiplekid võivad olla piinlikud, kuid õnneks suudab deodorant aidata kaenlaaluste lõhna ohjeldada. 

Probleem on peidus selles, et enamus deodorante on täis kemikaale ja raskemetalle, mis imenduvad väga kergelt läbi õrna kaenlaaluse naha. Deodorant on aga pea kõigil meil kodus kasutusel ning kindlasti tuleks eelistada naturaalseid lahendusi juba varajasest teismeeast alates.

 

looduslik deodorant

 

Kas looduslik deodorant on parem kui tavaline?

Looduslik deodorant katab lõhna mitte higi. Neis pole alumiiniumi nagu paljudel kaubanduslikel kuni 72h kaitsvatel sortidel. Alumiinium lisatakse tavaliselt tekkiva higi vähendamiseks, kuid probleem on selles, et see ummistab poore ja peatab keha loomuliku mürkide väljutamise protsessi ehk higistamise. Hea keskkonnasõbralik deodorant laseb alati ikkagi higistada, kuid higi ei muutu lõhna poolest vastikuks, sest tootes olevad koostisained elimineerivad lõhna.

Lisaks sellele, et imeliste looduslike koostisosade kasutamine piirab tekkivate nahaprobleemide arvu, toetab deodorant ka organismi. Poorid ei ole suletud ja väheneb riietele kollaste plekkide tekkimise oht. Paljud müügilolevad looduslikud deodorandid on mitmete toetavate lisaomadustega nagu antibakteriaalsed, niisutavad ja rahustavad.

Veel üks suurepärane põhjus minna üle looduslikule deodorandile on see, et kvaliteetne toode ei sisalda ühtegi lisatud sünteetilist lõhnaainet, mis võib tervisele halvasti mõjuda. Kunstlike lõhnade asemel, mis võivad nahka ärritada või allergiat tekitada, kasutakse looduslikke eeterlikke õlisid, mis on kasulikud nii kehale kui vaimule ning ka närvisüsteemile.

 

Looduslik deodorant

 

Kreemdeodorandid näevad tihti välja kui kreemipurgid. Ainus erinevus võib algselt paista, et on tõesti ainult koht, kuhu toodet määritakse. Tegelikult on ka suureks erinevuseks see, et nad sisalda alumiiniumi, parabeene, ftalaate ega sünteetilisi koostisaineid. Samuti lõhna annavad eeterlikud õlid sünteetiliste lisaainete asemel.

Looduslik deodorant võib esmakasutusel tunduda tüütu, sest tuleb purgist näpu või spaatliga võtta kreemi ja seda kaendla alla hõõruda ning seejärel veel käsi pesta. Palju mugavam on pulga või spreiga vajalik toimetus kiiresti ära teha, eks?! Harjumus tuleb kiirelt ning varsti enam teisiti ei oska ja ega ei soovigi.

 

Deodorandi iga päev nahale kandmine

Üks aspekt, mis kõigil deodorantidel on ühine, olenemata sellest, kas need on looduslikud või mitte, on see, miks me neid kasutame ja kuidas need toimivad.

Kas sinu deodorandi koostisosade loendis on pikk kemikaalide nimekiri või selgesti mõistetavad naturaalsed koostisosad?

Kuigi me võrdsustame higi sageli otseselt keha lõhnaga, võid üllatuda, kui avastad, et higi ise on tegelikult lõhnatu. Higist tulenev kehalõhn on meie bakterite töö tulemus. Tänu sellele, et kaenlaalused on head soojad piirkonnad, siis on need ideaalsed nahal elavate bakterite jaoks. Kui sinna lisada higi, siis hakkavad need bakterid tööle ja loovad protsesside käigus ebameeldiva lõhna. Just selles olukorras tuleb appi deodorant.

Enamik tavapoes olevat kaupa ei ole ainult deodorandid vaid nad on loodud spetsiaalselt olema ka higistamisvastased vahendid. Higistamisvastased vahendid kasutavad alumiiniumipõhiseid koostisosi, et ajutiselt blokeerida higi eraldumine, takistades nii bakteritel vohamast ning lõhna tootmast.

Lisaks nendele alumiinium- ja alkoholipõhistele koostisosadele sisaldavad tavalised deodorandid ka muid lisaaineid:

  • Säilitusained,
  • Lõhnaained, mis on sageli sünteetilised,
  • Muud vajalikud kemikaalid (värv, säilitusaine).

 

Kuidas naturaalset deodoranti õigesti kasutada?

Hõõru täieliku imendumiseni väike kogus kreemi kergelt niisketesse või kuivadesse kaenlaalustesse. Enne riietumist lase 5 minutit imenduda. 

Looduslik deodorant vajab aega, et kehaga harjuda. Olenevalt organismist võib mõnel inimesel vaja minna kreemdeodoranti ka mitu korda päevas värskendada, sest higi tootmine on kõigil erinev. Siiski on kõik harjumuse asi ja oma tervise nimel võiks see prioriteet olla.

 

Looduslik deodorant ja miks seda eelistada?

On mitmeid põhjuseid, miks inimene võiks kaaluda loodusliku deodorandi kasutamist, kuid lõppkokkuvõttes on peamine põhjus koostisosade loetelus sisalduvad kemikaalid.

Looduslikud deodorandid ei sisalda alumiiniumi- ja alkoholipõhised koostisi ning kasutavad selle asemel looduslikke koostisosi:

  • Söögisooda: vähendab niiskust ja neutraliseerib lõhna
  • Kookosõli ja/või sheavõi: hõlbustavad pealekandmist ja toimivad antimikroobsete ainetena
  • Eeterlikud õlid: pakuvad meeldivat lõhna

Looduslikud deodorandid eemaldavad higilõhna seda neutraliseerides, kuid lastes sinu kehal endiselt higistada. Ei tasu siiski kohe esimesel päeval oodata, et need toimivad nagu tavakaubanduses müüdavad alumiiniumibaasil tooted. Minnes üle tavadeodorandilt looduslikule deodorandile võib kuluda kuni 4 nädalat, et keha harjuks. 

Higi on loomulik. Lisaks ei pruugi sa higistada nii palju kui arvad. Higi on keha viis toksiine väljutada meie kaenla all asuvate lümfisõlmede abil, kui ummistad väljapääsu ära, siis jäävad halvad ained organismi kinni ja peavad mujalt eemalduda saama. 

 

 looduslik deodorant

 

Kuidas ise teha?

Üks väga lihtne looduslik asendus on nt. laim, mille lõikad lahti ja hõõrud viilu hommikul kaenla alla. Ainus miinus on see, et seda tuleb külmikus hoida. Tugev higilõhn tegelikult näitab ka seda, mis sinu toidulaual toimub, mürgid tahavad kehast välja saada. Kõik on omavahel seoses. Terviklik lähenemine on oluline – võtta vastutus oma heaolu eest ja jälgida seda igas eluvaldkonnas.

MaiWistiku valikus on alumiiniumivaba looduslike koostisainetega kummeli ja männi kreemdeodorant Freshik. Keemiavaba valik on alati nahale parem ja seda nii meeste kui ka naiste puhul. Looduslik toode ei sisalda ohtlikke säilitus või värvaineid. Naturaalsed õlid ja rasvad suudavad toodet ise säilitada piisava aja, et sina jõuaksid toote kenasti ära tarbida. Meil kõigil on alati võimalus vabalt valida, millega oma keha hooldame. 

Nüüd peaks sul olema piisav ülevaade, milliseid deodorante vältida ja mida enda jaoks kindlasti pakendilt otsida. 

Jäta kommentaar

Pane tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist moderaatori poolt heaks kiita.