Meigieemaldusõli: kõige tõhusam nahahooldusvahend

Meigieemaldusõli, näo- või kehaõli ei ole enam üldse mitte harjumatud tooted meie poeriiulitel. Õli niisutab nahka, hoiab selle elastsena ning tugevdab loomulikke funktsioone. Kuiv nahk ei ole enam kunagi proleem. Mida peaks aga õlidest teadma looduskosmeetika valdkonnas?
 

Miks eelistada nahahoolduses külmpressitud õli?

Kui toodetel olevad sildid nagu „orgaaniline“ ja „öko“ viitavad koostisosade kasvatamisele ja on meile juba tuttavad, siis „külmpressitud“ või "rafineerimata" viitab õliprotsessi töötlemisele. Tavaliselt on tooretest pähklitest ja seemnetest õli ekstraheerimiseks kaks peamist viisi: kuumtöötluse teel või keemiliste lahustite abil ehk tulemus on rafineeritud õli. Mõlemad meetodid tegelikult langetavad õli kvaliteeti, vähendades looduslikke vitamiine, antioksüdante ja rasvhappeid. Vaata seda protsessi nagu toiduvalmistamist, sest isegi kui alustad ülitervisliku köögiviljaga, väheneb selle köögivilja toiteväärtus märkimisväärselt, kui see on kuumtöödeldud. 

 

meigieemaldusõli

 
Hetkel kui õlid külmpressitakse, ekstraheeritakse nad mehaaniliste meetodite abil mitte kuumuse või lahustite mõjul. Külmpress surub koostisosa kokku kuni õli eraldumiseni, mis seejärel filtreeritakse. Tänu sellele ka koostisosi töödeldakse väga vähe ja nii säilivad toitained kordades paremini. 

Uuringud on kinnitanud, et külmpressitud ehk rafineerimata õlis on rohkem antioksüdante, A-, C- ja E-vitamiine kui rafineeritud õlis, mis omakorda tagab naha suurema kaitse. Külmpressitud õlidel on loomulik pikem säilivusaeg ning nende puhul võib sageli loobuda sünteetilistest säilitusainetest. Kokkuvõttes pakub külmpressimine puhast, tugevat ja väga tõhusat toodet.

Kuumutamine või keemiliste lahustite kasutamine ehk õli täiendav puhastamine annab suurema koguse õli. Põhimõtteliselt vajavad need meetodid vähem jõupingutusi, vähem raha ja vähem materjali ning samal ajal toodetakse rohkem õli. Tõsi, nii saame sisalduselt vähem väärtusliku õli, kuid mitmed tootjaid on selle kompromissiga rahul, sest kasum tuleb kergema vaevaga.

Tihti kasutatakse ilutööstuses rafineeritud õli ka sellepärast, et siis kaob tema naturaalne tugev lõhn ning saab mugavalt ise juurde lisada kõike seda, mis parasjagu vaja.

 

Meigieemaldusõli - kõige tõhusam nahahooldusvahend

Keskkonnal, kahjulikel ainetel, stressil, toitumisel ja elustiilil on meie naha enesetundele ja meile tervikuna suur mõju. Sõna "meigieemaldusõli" ehmatab kindlasti paljud inimesed ära, sest meie nahk on juba niigi rasune. Siinkohal tuleb mängu sarnasuse printsiip.

Olles aastaid kasutanud õli oma nahahoolduses ning õppides juurde taimemaailma võlusid, laulis süda koheselt, et taimed tuleb kindlasti lisada õli sisse. Nii on toime kordades tugevam ning keha rõõmsam.

Clensik on esimene Eesti väetaimega meigieemaldusõli. Vatitupsuga näole kantuna eemaldab see õli meigiosakesed jumestuskreemist kuni silmavärvini. Tuleb muidugi meeles hoida, et hea on nägu eelnevalt märjaks teha. Kõige mõnusam on veel see, et näonahale ei ole vaja enam mitte midagi muud kanda. Õli niisutab kreemi asemel. Minimalistlikum, tervislikum ja looduslähedasem eluviis. 

 

näoõli

 

Ravimtaime ei tasu kuidagi karta või mõelda, et tegemist on ainult arstimiga. Ravimtaim on elusorganism, millel on aegade jooksul välja arenenud ained, mis mõjutavad inimorganismi positiivsel viisil (Paju ja Tamkivi, 1992). Meid ümbritseb see, mida eluks vajame.

Miks on oliiviõli eriti väärtuslik?

Lihtne põhjus on see, et oliiviõli on kasutatud juba väga ammusest ajast ehk on jõutud palju uurida tema mõju. Juba Vana-Kreeka arst, Hippokrates, nimetas oliiviõli rohkem kui 60 ravitoimet omavaks imeaineks. Oliiviõli ja selles sisalduv e-vitamiin on tuntud naha pinguldaja ja trimmija. Antioksüdandid stimuleerivad ja taastavad rakke, nii et tulemuseks on tervem ja nooruslikum nahk. Oliiviõli on ka, vastupidiselt arvamustele, rasuse naha tasakaalustaja, sest rahustab rasunäärmeid ja tasakaalustab rasueritust.

Keeruliseks teeb õlidemaailmas orienteerumise see, et mitte ühegi nahahooldustoote peale ei kirjutata, millise pressi oliivi-, mandli- või jojobaõli on kasutatud, sest presse ei ole vaja märkida. Kõik aga alati viitavad tootekirjelduses kasutatud õli kasulikkusele, juhul, kui tegemist on rafineeritud õliga, siis tegelikkuses ei ole tootes seda loodetud kasu, mida justkui lubati.

Alati küsi üle või proovi muul viisil kindlaks teha, kas sinu lemmikbrändi nahahooldustootes on külmpressiõli (esimese pressi õli), sest sa tahad nahale panna ainult parimat.

 

Jäta kommentaar

Pane tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist moderaatori poolt heaks kiita.