Müstiline raudrohi

Raudrohi on levinud ravimtaim nii Euroopas kui Aasias. Taime kasutamine toidus ja ravimisel pärineb juba Trooja sõja aegadest, umbes 1200 eKr. Legendi järgi pärineb raudrohu nimi Vana-Kreeka kangelase Achilleuse järgi - Achillea Millefolium. See mütoloogiline kangelane kasutas raudrohtu sõdurite haavade ravimiseks.

 

raudrohi

 

Raudrohi ja kasutamine

Taim kasvab peaaegu igal pinnasel ehk tema juured on nii tugevad, et ta suudab läbi minna igast takistusest. Taime energeetika kannab endas elujõudu, vastupanuvõimet ja tasakaalu igapäeva elus. Toetab eesmärkide saavutamist. Negatiivse energia puhastamiseks ruumis on hea ka raudrohuveega põrandat pesta.

 

raudrohi

 

Raudrohtu võib kasutada väga erinevates vormingutes nt. tee jaoks, tinktuuriks, salviks, kosmeetikaks või noori lehti ja õisi lisada salatitele. Raudrohi on allergia- ja põletikuvastase ning uriinieritust soodustava toimega. Lisaks toetab seedimist ja on verepuhastaja, veresulgeja, mistõttu ka hea abiline naistehädade korral. Kasutada võiks teda eriti siis, kui tunned, et oled justkui väljas olles külma saanud ja pea tuikab. Raudrohu tee aitab köha vastu.

Liiga pikk regulaarne tarbimine võib põhjustada liigset vere hüübimist. Rasedana ei ole soovitatav tarbida, sest suurendab emaka kokkutõmbevõimet.

Muljutud lehest tulev mahl on haavade ja marrastuste parandamisel samaväärne kui teeleht.

Raudrohi tinktuuri sees

Raudrohu tinktuur spreipudelis on võimas haavade ja marrastuste sulgeja. Tinktuuri valmistatakse tavaliselt piirituse või kangema viinaga, kuid sobib ka 40-kraadine.


1. Täida taimega pool pooleliitrist purki ja vala peale viina.
2. Sulge kaas ning aseta pimedasse ja sooja kohta 2 nädalaks seisma. Vahepeal käi õrnalt loksutamas.
3. Seejärel kurna taimed välja ja vala tinktuur ümber tumedasse pudelisse.

Nahahoolduses sobib taim hästi auruvanni, maski või näovee sisse, sest tal on põletikuvastane ja rahustav toime.


Rahustav tatrapadi

Rahustav tatrapadi on üsna kõva, aga võtab kuju täpselt magaja pea järgi. Padja väärtus seisneb rahuliku une tagamises ja stressi maandamises.

  • Soovitud kogus tatrakestasid (olenevalt padjapüüri suurusest)
  • 1/2 tassi kuivatatud lavendliõisi
  • 1/2 tassi kuivatatud raudrohuõisi
  • 1/2 tassi kuivatatud kummeliõisi


Kõik koostisosad aseta padjapüüri sisse, sega omavahel ja õmble kinni. Ära tatrakestadega liiga täis topi, siis võid saada liiga kõva padja. Valmis padjal kasuta kindlasti peal lisa padjapüüri, sest patja ei saa pesta.

Meie tootevalikust leiad Raudrohu Female Force kehakoorijast ja Curetik salvist. Mõlemad on ka mainekaid auhindu võitnud.

Jäta kommentaar

Pane tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist moderaatori poolt heaks kiita.