Kas putukahammustus segab suve nautimist?

Putukahammustus võib tabada ootamatult. Meie ümber on mitmeid sellised, kes  grillihooajal võivad hammustada või nõelata näiteks mesilased, sipelgad, kirbud, parmud, kihulased, sääsed ja herilased. Enamik neist siiski ei häiri meid, kui meie ise neid ei häiri, kuid teadmine, mida teha juhul, kui intsident juhtub, on alati kasulik. 

Putukahammustus ja tagajärjed

putukahammustus

 

Hammustuse hetk võib olla valus, kuid alati ei pruugi ka seda olla. Sageli järgneb  mürgile allergiline reaktsioon, mis putuka suu või nõelamise kaudu nahale jõuab. Tugev paistetus, haavandid või valu on märgid sellest, et hammustus on tõsine ja vajab spetsialisti hoolt.

Enamik hammustusi ja nõelamisi ei tekita muud kui väikest ebamugavust, kuid mõnel inimesel võib tekkida tugev allergia. Veel enam, on palju neid, kes ei suuda sügamist lõpetada ning nii võib putukahammustuse suisa verele kratsida. See omakorda tekitab võimaluse bakteritel ligi pääseda ning mädaniku tekitada.

Paljud hammustused kaovad mõne tunni või päeva jooksul, kui neid teadlikult leevendada. 

Putukahammustus ja kuidas käituda

Suvistel koosviibimistel saab putukaid peletada eeterike õlisid sisaldavate küünaldega, kuid tihti jääb seda väheseks. 

Tee ise sääsepeletaja:

  • spreipudel
  • vesi
  • eeterlik õli

Vala spreipudel vett täis ja lisa sisse paar tilka eeterlikku õli. Ära mine liiale, sest suur kogus eeterlikku õli võib nahka ja limaskesta ärritada. Sääskede peletamiseks sobivad hästi sidrunheina, lavendli ja piparmündi eeterlikud õlid. Loksuta korralikult ning looduslik sääsetõrjevahend on valmis.

Eeterliku õli puudumisel võid võtta mõne taime, mis seda sisaldab ja teha üks tugev tõmmis. Näiteks raudrohi, mis kasvab pea igal pool. 

 

putukahammustus

 

Üle kogu keha on palju hammustusi? Kaerahelbevann tuleb appi. Puista 1 tass kaerahelbeid või jahvatatud kaera sooja veega täidetud vanni. Ligune kaeravannis 20 minutit, hõõru aeg-ajalt kaerahelbeid ärritatud piirkondadele.

Lihtsam viis on haarata taimeväega Cupik SOS õli, mis on looduslik putukahammustuse leevendus. Aitab rahustada ja vähendada putukahammustustega kaasnevat ärritust, punetust ja paistetust.

Kanna õli putukahammustusega nahaosale, hõõruda sisse kuni täieliku imendumiseni. Sobib nii kehale kui näole ja jalgadele ning võib kasutada mitu korda päevas vastavalt vajadusele.

Jäta kommentaar

Pane tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist moderaatori poolt heaks kiita.