Supertoit: kuidas kodumaistest taimedest rohejahu valmistada?

Supertoit ehk rohejahu on erinevatest taimedest tehtud pulber, mis on mõeldud organismi tugevdamiseks ja eluenergia tõstmiseks. See sobib nii smuuti, salati, supi kui ka endale meelepärase toidu lisandiks. Kodumaine supertoit!

Veel on aega minna korjama noori rohelisi taimi, mis pakatavad klorofüllist, vitamiinidest ja mineraalidest. Enne suvist pööripäeva korjatud taimed on eriti väekad, seda teadsid juba meie esivanemad. 

 

supertoit

 

Kodumaine supertoit ja kuidas seda teha?

  1. Vali endale meelepärased rohelised lehed näiteks võilill, naat, kortsleht, põldosi, nõges jne. Valikut on õnneks palju. Korja alati päikselise ilmaga.
  2. Kuivatatud leht tõmbub kokku, sest vedelik aurustub rakust välja, seega varu suuremates kogustes.
  3. Ühe 0,5l purgi täitmiseks kulub umbes 1,5 poe paberkoti suurust täit taimi.
  4. Loputa oma valitud taimelehed ära ning pane kas taimekuivatisse või laota paberilehele õhukese kihina kuivama.
  5. Lehed peavad olema krõmpskuivad ehk pudisema, kui peale vajutad. Siis on õige aeg nendest jahu teha.
  6. Kasuta jahu valmistamiseks köögikombaini või kohviveskit, siis saad imepeene puru. Vajadusel saad ka ainult oma sõrmi kasutada.

Pulbrit võib teha ka juba vanemast kuivatatud taimest. Sel juhul võiksid arvestada, et seistes head omadused ajas vähenevad. Korja taimi nii palju, et jõuad koguse aasta jooksul ära, nii on kindel, et ei teki raiskamist ja taimed ei jää liiga kauaks seisma. 

Rohejahu on energia taseme tõstmiseks või kurnatuse leevendamiseks üks väga hea vahend, sest sealt saab rohkelt kehale vajalikke aineid. Võililles on rohkem mineraale kui üheski teises salatitaimes, see sisaldab palju kaaliumit, kaltsiumit ja magneesiumit. Põdrakanep tugevdab immuunsüsteemi. Naat väljutab liigseid soolasid. Kõrvenõgeses on rauda, räni, magneesiumi ja kaltsiumi. Pune peidab endas rauda, kaltsiumit ja mangaani. Põldosi sisaldab rohkelt räni ja see omakorda toetab organismi kollageeni tootmist. Lisaks kõigele toetab rohejahu ka seedimist.

Karulaugu rohejahu

Herbazeni vaieldamatu lemmik on karulaugust tehtud rohejahu, kuid igasuguse rohejahu kasutamine aitab lisaks kõigele muule heale, vähendada ka soola tarbimist. 

 

 

Roheline supertoit ja kasutamine

See taimejahu on suurepärane maitseaine erinevatele liharoogadele, suppidele, hautistele, salatitele ja smuutidele.

Lisa 1 teelusikatäis pulbrit oma smuutile ja naudi seda head energiat, mis tuleb kodumaisest supersegust. Lisa 2-3 teelusikat liha praadides maitseks ja võid üllatuda, kui huvitavaks see toidu võib muuta. Lisa 2 teelusikat salatile, kui ei soovi toorelt nii palju umbrohtu krõmpsutada — vitamiinid saad kätte ka sel viisil. Dipikastmeks on ka 1 supilusikas rohejahu hapukoore hulka segades imeline.

Ravimitega koos rohejahu tarbides tuleks eelnevalt kontrollida taime mõju või konsulteerida oma arstiga.

Enne supertoidu kasutamist organism puhtaks

Juhul, kui organismi pole puhastatud, ei ole ka kasu hea ja parema söömisest, sest keha ei suuda vajalikku omistada. Tervisevalem: organismi puhastus, loovus, kohalolu on 7päevane virtuaalkursus, mille jooksul puhastame ära kõik energiakeskused ning selle tulemusena jõuad sügavamate taipamisteni iseendas. Terve nädala toetavad sind erinevad joogaseeriad, smuutid, värviteraapia ja hingamispraktikad. Loomulikult ei puudu ka taimevägi kui maagiline abiline. See on üks mõnus kogu organismi puhastamine ja selle juures ei pea end üldse näljutama. Nädala lõppedes tunned end energilisemalt ning sinu ainevahetus on kiirenenud! Alusta kergema enesetunde loomisega detox kuuri abiga juba täna.

Jäta kommentaar

Pane tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist moderaatori poolt heaks kiita.