Jooga aitab valust vabaneda

Kas sul on probleeme rühiga või veidrate valuaistingutega?
Kas tunned, et painduvust enam pole?
Kas seljavalu segab normaalset elu?
Oled tüdinenud pidevalt stressiga võitlemisest?
Otsid enda jaoks aega?

 

jooga 

Jooga on keha ja vaimu arendamine, mis sai alguse umbes 5000 aastat tagasi Vedade ajast. See ei nõua praktiseerimiseks usulist valikut. Läänes hakkas jooga populaarsust koguma 19. sajandi lõpus. Tänapäeval on jooga harjutused laialt tuntud oma asenditega, mida kutsutakse asanateks. Need ei kuulunud üldse India algsete joogatraditsioonide hulka. Füüsiline ettevalmistus polnud seal eesmärk, selle asemel keskenduti vaimsuse arendamisele hingamis- ja meeleharjutuste kaudu.

Klassikalise jooga isa on Patanjali, kes kirjutas kuulsad jooga Suutrad. Need on tekstid, mis pakuvad raamistikku inimese meisterlikkuse arendamiseks. Lisaks annavad mõista, kuidas meelt vallata, emotsioone juhtida ja vaimselt areneda. See on üks praktilisemaid joogatekste, mida kõik saavad oma igapäevaelus kasutada.

Mõned inimesed arvavad ekslikult, et joogaga alustamiseks peavad nad olema noored ja painduvad. Enne uude tantsutrenni minekut ei pea me ka teadma, kuidas tantsida. Alusta ja proovi julgelt ning märkad peagi, kuidas joogapraktika aitab muutuda pehmemaks, paindlikumaks ja avada meelt.

Jooga annab sulle sisemise tasakaalu, oskuse emotsioone juhtida ja loomulikult toonuses keha. Üks olulisemaid kohti treeningus on oma lülisamba teadlik sirutamine. Me teeme seda päeva jooksul liiga vähe.

Hetkel, kus märkame liikuvusega probleemi on tegemist sellise kombinatsiooniga, kus agonist (lihas, mis annab peamise jõu liigutusele) on nõrk ja antagonist (agonisti vastaslihas) on liiga pinges. Pinge kehas on tema viis meile märku anda ja tähelepanu küsida. Jooga aitab valust vabaneda.

 

jooga

 

Kontorijooga on populaarne treeningvorm, mis hõlmab jooga praktiseerimist töökohal. See on suurepärane viis kehalise aktiivsuse kaasamiseks tööpäeva ning sellel on palju kasu nii kehale kui ka vaimule.

  • Kontorijooga aitab vähendada stressitaset, soodustada lõõgastumist ja vähendada pingeid kehas.
  • Regulaarne kontorijooga harjutamine suurendab keha liikumisulatust ja liigeste liikuvust.
  • Pikaajaline laua taga istumine võib põhjustada kehva rühti ja tuua kaasa seljavalu. Kontorijooga aitab parandada rühti, tugevdades nii ülakeha lihaseid.
  • Kontorijooga aitab tõsta energiataset, sest kiirendab verevarustuse ringlemist ning hapniku ajju viimist.
  • Jooga aitab vähendada valu kaelas, õlgades ja seljas, mis võib tuleneda pikaajalisest istumisest või kehvast kehaasendist.
  • Jooga soodustab tähelepanu fokusseerimist. 

 

Joogakaardid

Sinu ees on joogakaardid, mis teevad harjutuste sooritamise eriliselt lihtsaks. Pakis on 30 joogakaarti koos inspireerivate mõtteteradega. 

Ideaalne viis harjutamiseks on võtta pakist üks kaart ja asetada see nähtavale kohale. Sobiv paik on näiteks külmik, arvutilaud, esikukapp - iga koht, millest sa möödud päeva jooksul mitu korda. Idee seisneb selles, et igakord, kui liigud sealt mööda, siis teed ka harjutuse ära. Soeta e-poest.

 

 

joogakaardid

 

 

E-kursused - harjuta kodus

Tervisevalem: organismi puhastus, loovus, kohalolu See 7päevane virtuaalkursus viib su rännakule iseendasse ja lubab sul oma ellu positiivsust tuua läbi täieliku enese aktsepteerimise ning mugavustsooni seljatamise. See on teekond sisekaemusesse ja täielikku lubamisse.

Jooga eratund, mille jooksul vaatame läbi kõik sinu murekohad, erinevate asendite joondused ja paneme kokku sulle sobiva joogakava, mida saad ise kodus edukalt edasi praktiseerida. 

Joogapaus liigse istumise vahele (PDF) - Sellest PDF-st leiad sirutusharjutused, mida on kokku 11 ning mida saad tooli abiga sooritada nii kodus kui ka kontoris. Midagi keerulist ei ole, sest igat asendit illustreerib ka joonis ning kõik saavad hakkama. 

 

Regulaarsed joogatunnid toimuvad kokkuleppel. Soovi korral kirjuta info@maiwistik.eu.