Tutvu jooga võimalustega

Jooga on keha ja vaimu arendamine, mis sai alguse umbes 5000 aastat tagasi Vedade ajast. See ei nõua praktiseerimiseks usulist valikut. Läänes hakkas jooga populaarsust koguma 19. sajandi lõpus. Tänapäeval on jooga harjutused laialt tuntud oma asenditega, mida kutsutakse asanateks. Need ei kuulunud üldse India algsete joogatraditsioonide hulka. Füüsiline ettevalmistus polnud seal eesmärk, selle asemel keskenduti vaimsuse arendamisele hingamis- ja meeleharjutuste kaudu.

Klassikalise jooga isa on Patanjali, kes kirjutas kuulsad jooga Suutrad. Need on tekstid, mis pakuvad raamistikku inimese meisterlikkuse arendamiseks. Lisaks annavad mõista, kuidas meelt vallata, emotsioone juhtida ja vaimselt areneda. See on üks praktilisemaid joogatekste, mida kõik saavad oma igapäevaelus kasutada.

Mõned inimesed arvavad ekslikult, et joogaga alustamiseks peavad nad olema noored ja painduvad. Enne uude tantsutrenni minekut ei pea me ka teadma, kuidas tantsida. Alusta ja proovi julgelt ning märkad peagi, kuidas joogapraktika aitab muutuda pehmemaks, paindlikumaks ja avada meelt.

Jooga annab sulle sisemise tasakaalu, oskuse emotsioone juhtida ja loomulikult toonuses keha. Üks olulisemaid kohti treeningus on oma lülisamba teadlik sirutamine. Me teeme seda päeva jooksul liiga vähe.

Hetkel, kus märkame liikuvusega probleemi on tegemist sellise kombinatsiooniga, kus agonist (lihas, mis annab peamise jõu liigutusele) on nõrk ja antagonist (agonisti vastaslihas) on liiga pinges. Pinge kehas on tema viis meile märku anda ja tähelepanu küsida. Jooga harjutused tulevad appi!

 

jooga harjutused

 

Jooga Podcast

Viime läbi virtuaalseid vestlusringe MaiWistiku Facebooki lehel, mille keskmes on joogatreenerid ja -harrastajad, selleks, et tuua joogaaustajaid lähemale meile kõigile.

Uurime lähemalt, kuidas jõuda elus punkti, kus oled harmoonias, tunned energeetiliselt hästi ja lased end elul õigetele radadele kanda. 

Vestlused on siirad ja vahetud just seetõttu, et külalised küsimustega varasemalt ei tutvu. Järelkuulata saab podcasti nii Spotify'st kui ka YouTube'st

 

Virtuaalkursused

Tervisevalem: organismi puhastus, loovus, kohalolu See 7päevane virtuaalkursus viib su rännakule iseendasse ja lubab sul oma ellu positiivsust tuua läbi täieliku enese aktsepteerimise ning mugavustsooni seljatamise. See on teekond sisekaemusesse ja täielikku lubamisse. Lisainfo SIIT.

Parema rühiga enesekindlama elu poole on virtuaalkursus, mis kestab 21-päeva ja sisaldab endas seitset lihtsat harjutust, mis parandavad rühti ja õlavöötme liikuvust. Igaks päevaks ootab sind ees motiveeriv video, mis tagab, et saaksid parimal viisil kõik harjutused endale selgeks. Lisainfo SIIT.

Jooga eratund, mille jooksul vaatame läbi kõik sinu murekohad, erinevate asendite joondused ja paneme kokku sulle sobiva joogakava, mida saad ise kodus edukalt edasi praktiseerida. Lisainfo SIIT.

 

Joogatunnid (2021)

E: 19.30 Näojooga zoom-keskkonnas (+ nädal järelvaatamiseks)

T: 17.30 Tantsugeen

K: 12.00 Tantsugeen

    16.30 Eesti Energia

N: 17.30 Alexela Eesti

    19.30 Näojooga zoom-keskkonnas (+ nädal järelvaatamiseks)

 

§ Igakuises ajakirjas Kodutohter kirjutan lahti ükshaava erinevad joogaasanad, mida saad ise kodus rahulikult endale veel selgemaks teha.